Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Wtorek, Październik 24, 2017
Rekrutacja 2017

Rekrutacja 2017

Regulamin rekrutacji uczniów na rok szkolny 2017/2018
Załącznik do regulamiu - oferta przedmiotów uzupełniających od klasy drugiej
Harmonogram rekrutacji do liceów, techników, szkół branżowych I stopnia, szkół dla dorosłych oraz szkół policealnych

Trailer promocyjny Adriana Idzikowskiego
Film promocyjny Marka Chmielewskiego
Film promocyjny
Przygotowania do 100-lecia

PAMIĘTAMY o pracownikach Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, którzy odeszli od nas na zawsze.

Dokumentacja szkolna

Rok szkolny 2017/2018


Wykaz podręczników dla klas pierwszych
Wykaz podręczników dla klas drugich
Wykaz podręczników dla klas trzecich
Wewnątrzszkolne zasady oceniania
Statut szkoły

Procedura konrtoli frekwencji uczniów (uczeń niepełnoletni)
Regulamin spełniania obowiązku nauki poza szkołą
Program wychowawczy
Szkolny Program Profilaktyki
Podanie o zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego
Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa
Dla Rodziców

Konto Rady Rodziców
Zebrania z Rodzicami i Dni Otwarte
Pedagog szkolny
Psycholog Szkolny
Kalendarz na rok szkolny 2017/2018
Stop dopalaczom

Samorząd Uczniowski
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Grupa zamknięta

Sprawozdania

Rok szkolny 2016/2017


Stefanki 2016 - sprawozdania
Wycieczka do Kielc
Nawigacja
Strona Główna
Kontakt
Nauczyciele i pracownicy szkoły
Filmoteka
Publikacje
Prace uczniów
Osiągnięcia
Galerie
Galeria

Dla maturzystów

LIPDUB

lipdub

90-lecie LO

Młode Pióra

Pogoda2014

Klasa 1a

Pierwsza A pozdrawia z Tatr

Podziękowanie DPS

Film konkursowy1


Julka Ksit 2017

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu 2017

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu w Czerwoniaku

W roku szkolnym 2016/2017 Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego po raz drugi wzięło udział w projekcie: Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu, organizowanym przez Klub Jagielloński. Akademia to jedna z największych kuźni młodzieżowych projektów społecznych. W ramach tego przedsięwzięcia wolontariusze i uczniowie biorący udział w Akademii pracują dla dobra Polski: profesjonalnie i praktycznie, na poważnie i z uśmiechem. Łącząc tradycję z nowoczesnością realizują trzy ścieżki działalności: pielęgnowanie kultury pamięci, przygotowanie do samorządności i promowanie patriotyzmu gospodarczego.

Każda ze ścieżek niesie ze sobą szereg ważnych dla młodego, aktywnego i świadomego obywatela treści i wartości. Kultura pamięci to kultywowanie naszych polskich tradycji i obyczajów, promowanie polskiego języka, historii, sztuki; pamięć o tym skąd pochodzimy i kim jesteśmy, pobudzanie tożsamości naszych wspólnot lokalnych. Patriotyzm gospodarczy to rozwój postawy przedsiębiorczej, wspieranie i docenianie polskich przedsiębiorców np. przez kupowanie polskich produktów, zakładanie i rozwijanie własnej działalności gospodarczej, tworzenie nowych miejsc pracy, dbałość o rozwój gospodarczy i rozwój zaawansowanych technologii. Samorządność czyli branie sprawy w swoje ręce – powoływanie organizacji i podejmowanie konkretnych działań służących dobru lokalnej wspólnoty i całego państwa, kontrola różnych obszarów życia publicznego, propagowanie postaw obywatelskich i praktyczna służba ojczyźnie.

W ramach zajęć Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu uczniowie klasy 2e/2f realizujący zajęcia z wiedzy o społeczeństwie w zakresie rozszerzonym brali udział w cyklu trzech warsztatów w formie innowacyjnych symulacji oraz zajęć typu case study. Po każdym spotkaniu uczniowie otrzymywali zadanie do wykonania.

Pierwszy blok warsztatów poświęcony był polskiemu systemowi parlamentarnemu (gra Parlament 2.0 wzorowana na nowoczesnych symulacjach RPG).

Drugi blok dedykowany był systemowi samorządowemu (gra Moje miasto: symulacje pracy gminy, samorządowe studia przypadków, spotkanie z przedstawicielem rady gminy).

Na kolejnym, trzecim etapie w ramach bloku „Od narzekania do działania” projekt zakładał zrealizowanie z chętnymi uczniami projektu społecznego.

Finał Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu odbył się 1 – 2 czerwca w Krakowie, wzięła w nim udział ośmioosobowa reprezentacja Liceum pod opieką Agnieszki Przyjankowskiej.

Uczestnicy wielkiego finału brali udział w grze miejskiej: Komunikacja vs technologia: Misja ratunkowa Mars 2144, mogli wysłuchać koncertów zespołów: Forteca oraz Sekcji Muzycznej Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, zwiedzić Kraków. W drugim dniu finału prezentowali przed ekspertami efekty swoich działań projektowych na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wymiana doświadczeń w pracach nad projektami, udział w spotkaniach i prelekcjach to nowe, ważne doświadczenie dla uczniów, doświadczenie, które w przyszłości może zaowocować ich zaangażowaniem w działania obywatelskie. Udział w Akademii to także ciekawy sposób na zdobycie wiedzy i umiejętności, które potrzebne są świadomemu obywatelowi.

W przyszłym roku z pewnością również zgłosimy akces do VI już edycji projektu.

Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych

 

Serdecznie zapraszamy na Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówce Kobiet.

Poniżej harmonogram rozgrywek.


Wyróżnienie dla Julki Ksit


Film opublikowany przez Juliusza Bożydar Puchałę.
Good Game Expo 2017

Warsaw Comic Con i Good Game Expo

W dniu 1 czerwca 2017 r. uczniowie klas z rozszerzoną informatyką, pod opieką nauczycieli Ewy Matuszewskiej, Ewy Trzaskowskiej i Marcina Śledzia, wzięli udział w odbywającym się w Nadarzynie pierwszym w Polsce Festiwalu Fantastyki Warsaw Comic Con połączonym z II edycją największych targów gamingowych Good Game Warsaw. Był to pierwszy dzień z czterech, gwarantujący fanom popkultury masę atrakcji. Każdy z uczestników znalazł coś dla siebie.

Wielbiciele komiksów, książek, seriali, filmów i gier mieli do dyspozycji strefy: Gry o Tron, Wikingów, Gwiezdnych Wojen, Władcy Pierścieni, Mad Maxa itd. Mogli wejść do obozu Nocnej Straży, zrobić sobie zdjęcie na Żelaznym Tronie, dowiedzieć się, jak żyli ludzie w czasach Wikingów, jakimi rzemiosłami się zajmowali, posłuchać sag i historii, obejrzeć imponującą wystawę modeli, jedyny w Europie X-wing w skali 1:1, wielkie i małe roboty, a także mieli możliwość stoczenia bitwy kosmicznej w symulatorze. Zainteresowani mieli szanse poznać tajniki survivalu, obejrzeć pokazy sztuk walki. Zaplanowano również walki gladiatorów, pojedynki na bezpieczną broń i całą masę innych atrakcji.

Miłośnicy gier planszowych w strefie gier bez prądu mogli uczestniczyć w rozgrywkach zarówno gier klasycznych jak i najnowszych, poznając ich zasady pod okiem osób, które chętnie udzielały rad i wskazówek.

Niektórzy z naszych uczniów wzięli udział w Festiwalu Cosplay, który polegał na przebraniu się lub poddaniu się profesjonalnemu makijażowi aby przeistoczyć się postać serialu, komiksu czy książki.

Ponadto każdy mógł kupić lub wylosować, wygrać w konkurach lub po prostu złapać, gadżety przeróżnej maści, których było setki. Mało kto wychodził z hal z pustymi rękami.

Wielbiciele gier komputerowych i nowoczesnych technologii również mieli możliwość uczestniczenia w wielu atrakcjach.

Osoby pasjonujące się Counter-Strike’em, League of Legends, Overwatchem, szukające okazji, by pograć w FIFA17 i poobijać sobie wirtualne facjaty w Mortal Kombat, Tekkenie i Street Fighterze mogli spędzić w halach kilka godzin, biorąc udział w rozgrywkach bądź obserwując poczynania innych.

Oprócz rozgrywek zespołów na dużej scenie, gracze mogli korzystać z ogromnej liczby stanowisk komputerowych, zarówno nowej generacji jak i starych PC i konsoli.

Dużą popularnością cieszył się Just Dance.

Ponadto zainteresowani uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach z tworzenia robotów oraz programowania gier i aplikacji.

W strefie EDU odbywały się pokazy robotów wykorzystywanych w edukacji szkolnej oraz sprzętu i wyposażenia dydaktycznego dla szkół.

Udział w targach był ciekawym doświadczeniem dla uczestników wycieczki.

Ewa Matuszewska

Plakat 2017

MINI

W piątek 19 maja uczniowie z klas 1e, 2a i 1a wzięli udział w święcie matematyki na wydziale matematyki i informatyki Politechniki Warszawskiej, w czasie którego wysłuchali dwóch ciekawych wykładów: prof. Jarosława Grytczuka "Wieczność za milion dolarów" oraz dr Krzysztofa Brysia "Grafy, czyli matematyczne narzędzie do rozwiązywania problemów".

Sprawdzili swoje umiejętności w MiNI konkursie matematycznym, w którym Adrian Lesiak z klasy 2a zajął trzecie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Była to również okazja, żeby podsumować całoroczne zajęcia z MiNI Akademii Matematyki. Dwóch uczniów naszej szkoły: Kordian Makulski z 2a oraz Bartosz Skowronek z 1a zostali nagrodzeni za aktywny udział w zajęciach w roku akademickim 2016/2017.

PGSISewilla 2017

GENERALNY SPRAWDZIAN PRZED MISTRZOSTWAMI POLSKI WYKONANY NA 100 %


Dziewczęta wygrały Turniej na PGSISewilla 2017. W finale pokonały 36:33 z drużyną z Madrytu.

W fazie Play-off zanotowały 3 zwycięstwa i tylko jedną porażkę!

GRATULACJE

Strona 3 z 79 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Godzina
BIP
@-learning

Sponsorzy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

SKS - Szkolny Klub Sportowy

Projekty

Młody Obywatel
Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej
Solidarność była kobietą
Wyzwania wobec inności

Europejskie projekty partnerskiej współpracy szkół

Szkolna fabryka inicjatyw - równe obywatelstwo
Przedsiębiorczość naszym paszportem do przyszłości
Przez pieśni i tańce ludowe poznajemy kulturę narodów europejskich
Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko

Erasmus

 Erasmus - Sztuka nie zna granic

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lokalizacja LO

Pokaż Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie na większej mapie
IT Szkoła

Wymiana międzynarodowa
Wizyta w Danii
Galeria zdjęć z pobytu w Polsce